Vzděláním stavební inženýrka, jinak žena s bohatými zkušenostmi z komunální i krajské politiky. Od roku 2006 působí jako zastupitelka Brna-sever, přičemž poslední tři roky v pozici místostarostky. Za jeden z největších úspěchů v městské části považuje nedávné zbudování zcela nového parku, který nahradil zpustlý a nevyužívaný městský pozemek, kam se často uchylovali narkomani. Nově otevíraný park s hřištěm na pétanque a cvičícími stroji mohou využívat jak senioři ze sousedícího penzionu, tak i široká veřejnost. Mimo úspěchů z komunální politiky navíc dobře zná i práci krajského zastupitele, jímž je od roku 2008.

Kateřina Kalinová od malička vyrůstala mezi knihami. Hluboký zájem o kulturu dost možná zdědila po své mamince, literární historičce Sylvě Bartůškové. Možná tedy nikoho nepřekvapí, že její životní partner stojí v čele Památníku písemnictví na Moravě. Kultura je zkrátka její prioritou i v krajské politice, kde si za svůj cíl vytyčila podporu pěstování umění a ochranu i prezentaci kulturního dědictví jižní Moravy.

S čím jdete do politiky?

„Za osm let, co sociální demokracie stojí ve vedení Jihomoravského kraje, se toho podařilo mnoho. Myslím, že úspěchy jsou vidět v mnoha oborech našeho života, což ale neznamená, že není stále co zlepšovat. Dostali jsme do vínku ohromné kulturní bohatství. Je naším úkolem je nejen zachovat, ale aktivně k němu dál přispívat, tak, aby naše moravská kultura, ta tradiční i současná, byla stále živá a inspirativní. Neměli bychom si ji přitom nechávat jen pro sebe. Naopak, musíme o ní šířit povědomí i za hranicemi našeho kraje a země. Máme rozhodně co nabídnout.“